ΣΠΟΡ

Εξασφάλισε μετάλλιο στο απλό νέων ο Σγουρόπουλος

πριν από 3 ώρες

Νέα μεγάλη επιτυχία από τον αθλητή του Πινγκ Πονγκ του Ολυμπιακού στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξάγεται στο Γκιμαράες

«Χρυσός» ο Παπαδάτος

Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Έλληνας πρωταθλητής στην κατηγορία των 130 κιλών ελληνορωμαϊκής πάλης στους Ολυμπιακούς Αγώνες Κωφών που διεξάγονται στην Σαμψούντα

Στους Ολυμπιακούς Αγώνες Κωφών ο Τσορώνης

Χθες στις 18:04

Ο κολυμβητής του Ολυμπιακού θα συμμετάσχει στους Θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες Κωφών που θα πραγματοποιηθούν το διάστημα 18-30 Ιουλίου στην Σαμψούντα

«Για μένα ο Ολυμπιακός ήταν και είναι πάθος»

πριν από 3 μέρες

Στην επίσημη ιστοσελίδα του Ολυμπιακού μίλησε ο Γιάννης Κοσμάς, εμπνευστής και δημιουργός της Σχολής του Σικάγο

Εντός κόντρα στον Πανελλήνιο ο Θρύλος

19 Ιουλίου 2017

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης η κλήρωση του πρωταθλήματος της Handball Premier, με τον Ολυμπιακό – Όμιλο Ξυνή να ξεκινάει τις υποχρεώσεις του εντός έδρας.

Αντίπαλος του ΘΡΥΛΟΥ η Ρόμπσταβ Πλζεν!

Πραγματοποιήθηκε χτες Τρίτη, στα γραφεία της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Χάντμπολ, στη Βιέννη, η κλήρωση των ευρωπαϊκών Κυπέλλων.

Πρωτάθλημα και για την Ακαδημία Κολύμβησης!

17 Ιουλίου 2017

Ενα ακόμα πρωτάθλημα έπιασε Λιμάνι!

Στην 26η θέση η Αραούζου

Την 26η θέση μεταξύ των 59 αθλητριών που τερμάτισαν στα 10 χιλιόμετρα Ανοιχτής Θάλασσας του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Βουδαπέστης, κατέλαβε η Κέλλυ Αραούζου.

Στους «16» η Εθνική Παίδων για την επιτραπέζια αντισφαίριση

16 Ιουλίου 2017

Το πρώτο πολύ ευχάριστο γεγονός για την ελληνική αποστολή στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης του Γκιμαράες ήρθε το μεσημέρι από την εθνική ομάδα των παίδων.

Ξεπέρασε κάθε προσδοκία (vid)

Ξεπέρασαν τις 900 οι συμμετοχές στο «3rd Piraeus Sports Camp», με τον Ολυμπιακό να αναρτά βίντεο από τα όσα έγιναν.

Τη τρίτη θέση πήρε ο Χρήστου στη Γαλλία

Ο αθλητής του συλλόγου μας κατέλαβε τη τρίτη θέση στο πρωτάθλημα κολύμβησης στο Παρίσι.

Απόλυτος κυρίαρχος ο Θρύλος!

26 Ιουνίου 2017

Απόλυτος κυρίαρχος του υγρού στίβου συνεχίζει να είναι ο Ολυμπιακός, ο οποίος κατάφερε να κατακτήσει στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης το 58ο πρωτάθλημα και 22ο συνεχόμενο στην ιστορία του

Την υπογραφή Χρήστου είχε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανδρών!

Ο Απόστολος Χρήστου ήταν ο κολυμβητής που ξεχώρισε στο πλαίσιο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ανδρών προσθέτοντας ένα ακόμη χρυσό στη συλλογή του στα 50μ. ύπτιο ανδρών, βελτιώνοντας το ατομικό του ρεκόρ!