Μπενίτεθ: «Θα δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό»

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού την Τετάρτη θα δώσει το πρώτο της ευρωπαϊκό παιχνίδι κόντρα στην τούρκικη ομάδα

Πρώτο φετινό ματς στην Ευρώπη για το ΘΡΥΛΟ!

πριν από 6 ώρες

Σε ευρωπαϊκούς ρυθμούς κινείται ο Ολυμπιακός ενόψει της πρεμιέρας στο Challenge Cup που θα πραγματοποιήσει την Τετάρτη (22/11) κόντρα στην Ινεγκόλ

"Την Τετάρτη στην Τουρκία θα μπορέσουμε να δείξουμε το κατάλληλο πρόσωπο"

πριν από 3 μέρες

Ο Γιώργος Πετρέας μετά το τέλος της αναμέτρησης κόντρα στη Νίκη Αιγινίου και τη νέα νίκη του Ολυμπιακού, τόνισε ότι τέτοιες εμφανίσεις βοηθούν ώστε ο Θρύλος να δείξει το αγωνιστικό πρόσωπο που έχει θέσει για αυτή τη χρονιά.

Μπενίτεθ: «Ηταν ένα καλό παιχνίδι»

Στην απόδοση της ομάδας του στα δύο πρώτα σετ στάθηκε ο Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ, μετά τη νίκη του Θρύλου επί της Νίκης Αιγινίου με 3-0 σετ.

Ασταμάτητος ο ΘΡΥΛΟΣ μας!

Ο Ολυμπιακός χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα κέρδισε με 3-0 σετ τη Νίκη Αιγινίου, για την 4η αγωνιστική της Volleyleague.

Για το 4/4 και στις γυναίκες ο ΘΡΥΛΟΣ!

Ο Ολυμπιακός με τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια χωρίς να χάσει σετ και με 12 βαθμούς στο ενεργητικό του, παίζει στο «Μελίνα Μερκούρη» με την 7η στη βαθμολογία Κόρινθο, η μοναδική νίκη της οποίας σε τέσσερα ματς είναι εκτός έδρας, το 3-2 με το Μαρκόπουλο

Έτοιμος για το 4/4 ο Ολυμπιακός-Ζωντανή κάλυψη

Πριν μπει στην τελική ευθεία για τα ντέρμπι αλλά και τις δοκιμασίες στα ευρωπαϊκά κύπελλα ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί τη Νίκη Αιγινίου στο Ρέντη με σκοπό να κάνει το 4Χ4 και να συνεχίσει αήττητος στο πρωτάθλημα Volley League (3η αγωνιστική, 18/11, 15.00, Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Κυριοπούλου)

Τα κορίτσια παίζουν με την Κόρινθο

17 Νοεμβρίου 2017

Με την Κόρινθο στο Ρέντη παίζουν τα κορίτσια του Ολυμπιακού για την έκτη αγωνιστική. Ο αγώνας γίνεται το Σάββατο στις 18:00 και θέλουν να διευρύνουν το φετινό αήττητό τους.

Αλεξίεφ: «Ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα»

Τη Νίκη Αιγινίου υποδέχεται στις 15:00 το Σάββατο ο Ολυμπιακός για την τέταρτη αγωνιστική και θέλει τη νίκη όπως είπε ο Τόντορ Αλεξίεφ.

Αγώνες για την Ακαδημία βόλεϊ

Στη μάχη ρίχνονται οι ομάδες της Ακαδημίας βόλεϊ του Ολυμπιακού, οι οποίες λαμβάνουν μέρος στα αντίστοιχα πρωταθλήματα που διοργανώνει η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Χίπε η ΚΑΛΥΤΕΡΗ!

13 Νοεμβρίου 2017

Να σημειωθεί πως η Χίπε συνδύασε τον τίτλο της MVP με τη συμμετοχή της στην καλύτερη επτάδα της τέταρτης «ημέρας».

Ράουνβερντικ: «Να διορθώσουμε τις ατέλειές μας»

12 Νοεμβρίου 2017

Χαρούμενος που κατάφερε ο Ολυμπιακός να πάρει τη νίκη στο παιχνίδι με τον Εθνικό εμφανίστηκε ο Γερούν Ράουβερντικ, μετά την επικράτηση του Θρύλου στην Καλλιθέα.

Μουνιόθ: «Κρατάω την αντίδρασή μας»

Ο προπονητής του Θρύλου, Φερνάντο Μουνιόθ μετά το τέλος του παιχνιδιού τόνισε ότι αυτό που κρατάει από τον αγώνα με τον Εθνικό είναι η αντίδραση και η προσαρμογή της ομάδας του στις συνθήκες του αποψινού παιχνιδιού.

Πρώτος και καλύτερος

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Θρύλου πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο κλειστό του Εσπερου, νίκησε τον Εθνικό με 3-0 σετ για την 3η αγωνιστική της Volleyleague και πλέον απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής.

Νομικού: «Δεν μπήκαμε καλά, αλλά βρήκαμε τα πατήματά μας»

Η Μαρία Νομικού τόνισε ότι οι «ερυθρόλευκες» δεν ξεκίνησαν καλά, αλλά στη συνέχεια βρήκαν τα πατήματά τους.

Κοβάτσεβιτς: «Πρέπει να βελτιωθούμε»

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού μπορεί να κέρδισε εύκολα με 3-0 σετ τους Μακεδόνες, αλλά η εμφάνιση των «ερυθρόλευκων» δεν ικανοποίησε τον Μπράνκο Κοβάτσεβιτς.

Γυναικάρες για φίλημα!

11 Νοεμβρίου 2017

Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία η ομάδα βόλεϊ των Γυναικών του Ολυμπιακού, επικράτησε με 3-0 σετ των Μακεδόνων Αξιού στο Κλειστό Γυμναστήριο του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»